O mnie

Moja droga do stylu

Ubrania nie zawsze były moją pasją. Patrząc z perspektywy lat, muszę przyznać, że mój wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Nie tylko “krzywdziłam się” nieodpowiednio dobranymi fasonami, ale również kolorami. Ważniejsze jednak było to, że w moim dawnym stylu brakowało spójności – kupowałam to, co akurat było modne lub po prostu było w sklepie. Mimo tego, że moja szafa pękała w szwach, nie miałam co na siebie włożyć, a każde większe wyjście z domu okupione było zmarnowanym czasem zastanawiania się, w czym będę wyglądać dobrze oraz odpowiednio do sytuacji.

Dziś już wiem, że ilość ubrań nie jest gwarancją dobrego stylu. Najważniejsza jest świadomość swojego typu urody oraz wiedza na temat ubrań i dodatków, które eksponują nasze atuty i ukrywają niedoskonałości. Poprzez warsztaty stacjonarne i kursy online chce nauczyć kobiety, jak odnaleźć i podkreślić swoje walory by czuć się pięknie i pewnie siebie za każdym razem kiedy wychodzą z domu. A to wszystko w stylu refashion, który jest mi bliski tak jak minimalizm i ekologia.

O pracy

Moje doświadczenie

TRENER 0
STYLISTA 0
KOLORYSTA 0
MAKIJAŻYSTA 0
STYLISTA FRYZUR 0
EKSPERT ZAPACHOWY 0
Katarzyna Pińkowska

Edukacja

  • Jestem absolwentką studiów kulturoznawczych Krakowskiej Akademii oraz pedagogicznych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ze specjalizacją doradztwo zawodowe i personalne.
  • Ukończyłam studia podyplomowe Trener i Coach – partner w rozwoju w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
  • Zdobyłam dyplom projektantka ubioru w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.
  • Ukończyłam kurs wizażu w Europejskiej Szkole stylizacji Select w Warszawie oraz kurs fryzjerski w Akademii Zdrowia.
  • Uczestniczyłam w warsztatach z zakresu Nowoczesnej Analizy Kolorystycznej wg 12 Typów Urody w Idea Styl.

 Wciąż się rozwijam, biorąc udział w spotkaniach branżowych, webinarach, czytając fachową literaturę oraz modowe blogi. Z zamiłowania do ekologii i minimalisteczgo trybu życia, poszerzam swoją widzę w zakresie Slow Fashion oraz Zero Waste w ubiorze. Ponadto interesuję się naturalną pielęgnacją ciała oraz jogą twarzy.

Kariera

  • W 2012 r. świadczę usługi z zakresu makijażu oraz indywidualnych konsultacji w obszarze kreowania stylu.
  • Od 2013 r. prowadzę szkolenia dla takich instytucji jak: Beauty Art Instytut, Bajla w Krakowie, Atut Lider Kształcenia, Lingua Centrum Edukacji, Solid Consulting, Innovo, Szkoła Policealna Eureka, Zespół Szkół licealnych i Technicznych w Jarosławiu.
  • Ponadto swoje doświadczenie trenerskie zdobywałam pracując na stanowisku regionalnego eksperta do spraw zapachów w perfumeriach Douglas oraz jako regionalny trener w Golden Rose, zajmując się rozwojem kompetencji interpersonalnych, handlowych i menedżerskich. 

Obecnie chcę rozwijać swoją firmę w zakresie warsztatów stacjonarnych dla kobiet w duchu Refashion oraz szkoleń online. Tematy w których czuje się ekspertem to: kreowanie wizerunku, wizaż i stylizacja, nowoczesna analiza kolorystyczna, szkolenia olfaktoryczne, standardy obsługi klienta w branży beauty.