Katarzyna Pińkowska doradca wizerunku

Jak zostałam doradcą wizerunku

Moja droga do stylu

Ubrania nie zawsze były moją pasją. Patrząc z perspektywy lat, muszę przyznać, że mój wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Nie tylko „krzywdziłam się” nieodpowiednio dobranymi fasonami, ale również kolorami. Ważniejsze jednak było to, że w moim dawnym stylu brakowało spójności. Kupowałam to, co akurat było modne lub po prostu było w sklepie. Mimo tego, że moja szafa pękała w szwach, nie miałam co na siebie włożyć. Każde większe wyjście z domu okupione było zmarnowanym czasem zastanawiania się, w czym będę wyglądać dobrze oraz odpowiednio do sytuacji.

Dziś już wiem, że ilość ubrań nie jest gwarancją stylowego wyglądu. Uświadomiłam sobie, że nasz wygląd składa się z wielu elementów, które powinny być dopasowane do naszej sylwetki, typu urody oraz do okazji. Elementów, które w połączeniu ze sobą powinny tworzyć całość. Zanim to jednak zrozumiałam, przeszłam długa drogę edukacji w zakresie mody i stylu. Jako doradca do spraw wyglądu swoją wiedzą chciałabym się podzielić z innymi kobietami, które chcą czuć się pięknie i pewnie siebie za każdym razem kiedy wychodzą z domu.

Edukacja

Jestem absolwentką studiów kulturoznawczych Krakowskiej Akademii oraz pedagogicznych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ze specjalizacją doradztwo zawodowe. Ukończyłam studia podyplomowe Trener i Coach – parter w rozwoju na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Zdobyłam dyplom projektantka ubioru w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Ukończyłam kurs wizażu w Europejskiej Szkole stylizacji Select w Warszawie, kurs fryzjerski w Akademii Zdrowia oraz warsztaty z zakresu Nowoczesnej Analizy Kolorystycznej wg 12 Typów Urody w Idea Styl.

Doświadczenie

W 2012 r. otworzyłam działalność gospodarczą świadczącą usługi z zakresu makijażu oraz indywidualnych konsultacji w obszarze kreowania stylu. Od 2013 r. prowadzę szkolenia dla takich instytucji jak: Beauty Art Instytut, Bajla w Krakowie, Lingua Centrum Edukacji, Solid Consulting, Innovo, Szkoła Policealna Eureka, Zespół Szkół licealnych i Technicznych w Jarosławiu. Ponadto swoje doświadczenie trenerskie zdobywałam pracując na stanowisku regionalnego eksperta do spraw zapachów w perfumeriach Douglas oraz jako regionalny trener w Golden Rose, zajmując się rozwojem kompetencji interpersonalnych, handlowych i menedżerskich.