Jak znaleźć swój kolor?

Jak znaleźć swój kolor?

Analiza kolorystyczna Twojej urody

Aby dopasować odpowiednie kolory do siebie, należy najpierw określić swój typ urody poprzez wykonanie analizy kolorystycznej. Możesz spróbować zrobić to samodzielnie (link do filmu w którym wyjaśniam jak to zrobić) albo skorzystać z indywidualne konsultacji online. O korzyściach wynikających ze znajomości swojego typu urody i doborze kolorów pisałam tutaj.

Cztery typy urody jak cztery pory roku

Najbardziej popularna analiza kolorystyczna rozróżnia 4 typy urody, których nazwy pochodzą od pór roku. I tak wyróżniamy Panią Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Od kilku lat niektórzy styliści do określenia kolorystycznego typu urody, posługują się nowoczesną analizą, która dzieli kobiecą urodę na 12 typów. Takie nowoczesne ujęcie uważam za lepsze i stosuję je w swojej pracy.

Nowoczesna Analiza Kolorystyczna wg 12 Typów Urody

Nowoczesna analiza, podobnie jak klasyczna, dzieli kobiecą urodę na 4 główne typy i dodatkowo dzieli je na 3 podtypy. W zależności, który czynnik dominuje w danej urodzie jako pierwszy, taką nazwę przyjmuje.

 

Charakterystyka Pani Wiosny

Pani Wiosna należy do typów jasnych co oznacza, że jest blondynką, czasem zdarzają się włosy jasny brąz lub rude. Najważniejsze w tym typie jest to, że odcień cery, tęczówki i włosów jest ciepły. Tęczówka oczu może być niebieska, zielona rzadziej brązowa, która jest czysta i mocno kontrastuje z kolorem białkówki.

Pani Wiosna najlepiej prezentuje się w kolorach ciepłych, jasnych lub średnio nasyconych i czystych, czyli tęczowych. W zależności jakim podtypem Wiosny jesteś, to takie kolory powinnaś wybierać, aby jeszcze lepiej podkreślić swoją naturalna urodę.

Jasna Pani Wiosna

Jasna Pani Wiosna jest przede wszystkim jasna i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji, aby nie zdominować swojej delikatnej urody. W pierwszej kolejności będą to barwy jasne, a dopiero w drugiej barwy ciepłe. Dla takiego typu polecam sukienki w kolorze beżu, ciepłego różu, ecru i moreli.

sukienki dla jasnej wiosny

Ciepła Pani Wiosna

Ciepła Pani Wiosna to typ ciepły od którego bije złota poświata. Aby podkreślić swoją urodę, w pierwszej kolejności wybierz barwy ciepłe, a dopiero w drugiej kolejności barwy czyste. Polecam sukienki w kolorze koralowym, karmelowym, pomarańczowym, żółtym.

sukienki dla ciepłej pani wiosny

Kontrastowa Pani Wiosna

Kontrastowa Pani Wiosna jest przede wszystkim mocno kontrastowa. Ten typ urody może mieć nawet kasztanowe włosy i ciemną karnację. To oczy są wyznacznikiem Pani Wiosny o podtypie kontrastowym i zazwyczaj pierwszym elementem, który zwraca naszą uwagę. Czysty kolor tęczówki mocno kontrastuje z białkówką. Kolory użyte w stylizacji powinny być naprawdę mocne, tęczowe, a dopiero w drugiej kolejności ciepłe. Kontrastowej Pani Wiośnie polecam sukienki w kolorze czerwonym, koralowym, zielonym, fiołkowym.

Kontrastowa Pani Wiosna

Charakterystyka Pani Lata

Pani Lato należy do typów jasnych co oznacza, że zazwyczaj jest blondynką, czasem zdarzają się włosy brązowe ale o szarawym odcieniu. Najważniejsze w tym typie jest to, że odcień cery, tęczówki i włosów jest chłodny. Tęczówka oczu może być niebieska, zielona lub brązowa, jednak często z domieszką szarości, a więc nie kontrastuje z kolorem białkówki. Cera również może być lekko szara, a czasem i zaróżowiona.

Pani Lato najlepiej prezentuje się w kolorach chłodnych, jasnych lub średnio nasyconych i stonowanych, czyli zabrudzonych/pudrowych. W zależności jakim podtypem Lata jesteś, to takie kolory powinnaś wybierać aby jeszcze lepiej podkreślić swoją naturalna urodę.

Jasna Pani Lato

Jasna Pani Lato jest typem jasnym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby nie zdominować swojej delikatnej urody. W pierwszej kolejności będą to barwy jasne, a dopiero w drugiej barwy chłodne. Jasnej Pani Lato polecam sukienki w kolorach pastelowych, czyli rozbielonych np: jasny szary (biel skorupki jaka), różowy, błękitny, miętowy.

Jasna Pani Lato

Chłodna Pani Lato

Chłodna Pani Lato jest przede wszystkim chłodna i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją wyjątkowa urodę. A więc w pierwszej kolejności będą to barwy chłodne, a dopiero w drugiej barwy stonowane. Ten typ jest najmocniejszym z typów letnich dlatego często ma brązowe włosy lub oczy. Chłodnej Pani Lato polecam sukienki w kolorze niebieskim, różowym, szarym, wrzosowym.

Chłodna Pani Lato

Stonowana Pani Lato

Stonowana Pani Lato jest typem zgaszonym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby nie zdominować swojej subtelnej urody. W pierwszej kolejności będą to barwy stonowane, a dopiero w drugiej barwy chłodne. Stonowanej Pani Lato polecam sukienki w kolorze pudrowego różu, szarości, przybrudzonego błękitu, chłodnego odcienia brązu (kakao).

Stonowana Pani Lato

Charakterystyka Pani Jesieni

Pani Jesień należy do typów ciemnych co oznacza, że najczęściej ma włosy brązowe (od jasnych po bardzo ciemne) lub rude, czasem ciemny blond o ciepłym odcieniu. Najważniejsze w tym typie jest to, że odcień cery, tęczówki i włosów jest ciepły i stonowany. Tęczówka oczu może być niebieska, zielona lub brązowa ale to co najważniejsze to fakt, że tęczówka jest często ze złotymi lub brązowymi plamkami.

Pani Jesień najlepiej prezentuje się w kolorach ciepłych, ciemnych lub średnio nasyconych i stonowanych, czyli zabrudzonych/pudrowych. W zależności jakim podtypem Jesieni jesteś, to takie kolory powinnaś wybierać aby jeszcze lepiej podkreślić swoją naturalna urodę.

Ciemna Pani Jesień

Ciemna Pani Jesień jest typem ciemnym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją mocną urodę. W pierwszej kolejności będą to barwy ciemne, a dopiero w drugiej kolejności barwy ciepłe. Ciemnej Pani Jesieni polecam sukienki w kolorze czerwonym, chabrowym, terakoty i brązowym.

Ciemna Pani Jesień

Ciepła Pani Jesień

Ciepła Pani Jesień jest przede wszystkim typem ciepłym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją złotawą urodę. A więc w pierwszej kolejności będą to barwy ciepłe, a dopiero w drugiej barwy nasycone. Ciepłej Pani Jesień polecam sukienki w kolorze czerwonym, karmelowym, turkusowym i pomarańczowym.

Ciepła Pani Jesień

Stonowana Pani Jesień

Stonowana Pani Jesień jest typem stonowanym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją subtelną urodę. W pierwszej kolejności będą to barwy stonowane, a dopiero w drugiej barwy ciepłe o średnim nasyceniu. Stonowanej Pani Jesień polecam sukienki w kolorze khaki, karmelowym, ciepłej szarości, stonowanej brzoskwini.

Stonowana Pani Jesień

Charakterystyka Pani Zimy

Pani Zima należy do typów ciemnych co oznacza, że zazwyczaj ma włosy brązowe lub czarne o chłodnym odcieniu. Najważniejsze w tym typie jest to, że odcień cery, tęczówki i włosów jest chłodny i czysty. Tęczówka oczu może być niebieska, zielona lub brązowa ale to co najważniejsze to fakt, że tęczówka mocno kontrastuje z kolorem białkówki. Cera może być zarówno porcelanowa albo bardzo ciemna.

Pani Zima najlepiej prezentuje się w kolorach chłodnych, ciemnych i czystych. W zależności jakim podtypem Zimy jesteś, to takie kolory powinnaś wybierać aby jeszcze lepiej podkreślić swoją naturalna urodę.

Ciemna Pani Zima

Ciemna Pani Zima jest typem ciemnym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją mocną urodę. W pierwszej kolejności będą to barwy głęboko nasycone, a dopiero w drugiej kolejności barwy chłodne. Ciemnej Pani Zimie polecam sukienki w kolorze granatowym, czarnym, bordo i wiśniowym.

 

Ciemna Pani Zima

Chłodna Pani Zima

Chłodna Pani Zima jest przede wszystkim typem chłodnym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją wyjątkowa urodę. A więc w pierwszej kolejności będą to barwy chłodne, a dopiero w drugiej kolejności barwy czyste. Chłodnej Pani Zimie polecam sukienki w kolorze fuksjowym, granatowym, białym i niebieskim.

Chłodna Pani Zima

Kontrastowa Pani Zima

Kontrastowa Pani Zima jest typem czystym i takie kolory powinna wybierać do swoich stylizacji aby podkreślić swoją kontrastową urodę. Bardzo często jasna cera kontrastuje z ciemnymi włosami lub czysta i głęboko nasycona tęczówka mocno odcina się od białkówko oka. W pierwszej kolejności będą to barwy czyste, a dopiero w drugiej barwy chłodne i mocno nasycone. Kontrastowej Pani Zimie polecam sukienki w kolorze fuksjowym, białym, czerwonym i czarnym.

Kontrastowa Pani Zima

Dlaczego warto znaleźć swój kolor?

Dobór kolorów do typu urody wcale nie jest prostym zadaniem bo analiza kolorystyczna nie jest taka łatwa. Niemniej jednak warto poświecić trochę czasu dla siebie, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego typu urody, bo taka wiedza procentuje. W końcu znajomość swoich kolorów nie jest dobrem luksusowym. Każda kobieta powinna wiedzieć w czym dobrze wygląda by podkreślić swoją wyjątkowość!

Ja jestem Chłodną Panią Zimą i zdecydowanie sukienka w odcieniu fuksji jest moją faworytką, a Tobie która najbardziej przypadła do gustu?

Afiliacja

Poniżej znajdują się zdjęcia, które są podlinkowane do sklepu Mavazi, gdzie znajdziesz pełna ofertę sukienek w różnych kolorach i fasonach. Wystarczy, że w zakładce sukienki koktajlowe wpiszesz nazwę modelu- Military Chic i wybierzesz kolor. Linki umieszczone w tym artykule są afiliacyjne co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na zakup, to ja na tym zarobię.

 

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark