nie mam w co się ubrać

Nie mam w co się ubrać!

Czyli odwieczny problem kobiet

Od 2013 lat prowadzę warsztaty dotyczące wizażu i stylizacji dla różnych instytucji szkoleniowych oraz porady dla indywidualnych klientów. Moim kursantkami w 99% są kobiety, w różnym wieku. Zebrane obserwacje opieram wyłącznie na swoim doświadczeniu, które zdobyłam w przeciągu tych kilku lat. Problem, który poruszam w artykule, czyli w co się ubrać, dotyka prawie każdej kobiety na tej planecie :), niezależnie od wieku, statusu społecznego czy materialnego. Każda z nas chce przecież pięknie wyglądać o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.

Moje obserwacje i wioski

Zdecydowana większość kobiet ubóstwia kupować ubrania, zwłaszcza gdy pojawia się nowa kolekcja w ulubionym sklepie albo jest akurat promocja lub sezonowa wyprzedaż. Niestety, po takich nieprzemyślanych zakupach, w garderobie ląduje kolejna rzecz, która w końcu zalega w szafie razem z innym ubraniami. I mimo, że w garderobie znajdują się modne i nowe ciuchy, to i tak od rana lub przed ważnym spotkaniem, pojawia się frustracja, w co się ubrać.

Dlaczego tak się dzieję? Większość z kobiet, nie ma świadomości swojego typu urody i najnormalniej w świecie nie wiedzą jak wyeksponować swoje walory. Zakupy robią spontanicznie, nie zastanawiając się czy dana rzecz będzie pasowała to reszty ubrań, które ma w szafie i czy rzeczywiście ten fason lub kolor podkreśli jej atuty a ukryje niedoskonałości sylwetki.

w co się ubrać

Poznaj siebie

Najważniejszą i podstawową kwestia w budowaniu swojego stylu jest świadomość swojego typu urody! Warto wiedzieć jakie fasony ubrań podkreślają Twoją sylwetkę. Dodatkowo ważne, aby poznać jakie odcienie kolorów pasują do Twojej karnacji.

Pomyśl, ile niepotrzebnych eksperymentów z fryzura by cię ominęło, ile zaoszczędziłabyś pieniędzy, którą wydałaś na nietrafione ciuchy, kosmetyki do makijażu etc, gdybyś to wszystko wiedziała już dawno temu? Ile czasu poświęciłaś na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu ubrań i wertowaniu stron internetowych zamiast przeznaczyć je na coś przyjemniejszego? I co najważniejsze, ile niepotrzebnych nerwów straciłaś stojąc przed szafą i zastanawiając się w co się ubrać?

Skąd czerpać wiedzę?

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo informacji i porad dotyczących stylu. Jednak w moim odczuciu, nie zawsze są one skuteczne i łatwe do zastosowania. Dlatego zachęcam wszystkie panie do skorzystania z porad profesjonalisty podczas warsztatów stacjonarnych lub spotkań indywidualnych. Natomiast dla tych wszystkich kobiet, które poszukują innego rozwiązania, polecam indywidualne konsultacje online. Dzięki temu łatwo i wygodnie można skorzystać z profesjonalnej porady nie wychodząc nawet z domu.

Nie zależnie na jaką formę spotkania  się zdecydujesz, zyskasz wiele korzyści. Przede wszystkim poznasz swój typ urody i nauczysz się go podkreślać poprzez odpowiedni fason i kolor ubrań. Na tej podstawie określisz swój styl i zbudujesz praktyczną garderobę z różnorodnymi stylizacjami. Nauczysz się planować swoje zakupy i wizyty w galeriach handlowych, co zaoszczędzi Twój czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć na hobby lub swój rozwój.

warsztaty stylu

Poradnik stylu online

W najbliższej przyszłości planuje stworzyć poradnik w formie online dla kobiet, które chcą zrobić coś dla siebie, dla swojego wyglądu i sprawić, aby poranna decyzja w co się ubrać, nie była katorgą, a miłym rytuałem.

Chciałabym, aby mój e-book, był swoistym kompendium wiedzy, którą zabrałam przez te kilka lat pracy z kobietami jako stylistka. Aby narzędzia w nim zawarte, były praktycznymi wskazówkami, dla każdej kobiety, nie zależnie od figury czy karnacji. I przede wszystkim, aby dzięki mojemu kursowi mogły stworzyć swój indywidualny styl, który będzie połączeniem potrzeb płynących z wnętrza i naszych warunków związanych z wyglądem zewnętrznym.

Zapraszam Cię również do dołączenia do mojej grupy dla kobiet na fb W stylu Slow Fashion na której wspieramy się i inspirujemy w procesie kreowania wizerunku spójnego z naszym typem urody i z naszymi potrzebami..