O mnie

Jak zostałam doradcą wizerunku w stylu slow fashion?

Ubrania nie zawsze były moją pasją. Patrząc z perspektywy lat, muszę przyznać, że mój wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Nie tylko “krzywdziłam się” nieodpowiednio dobranymi ubraniami. Ważniejsze jednak było to, że w moim dawnym stylu brakowało spójności – kupowałam to, co akurat było modne lub po prostu było w sklepie. Mimo tego, że moja szafa pękała w szwach, nie miałam co na siebie włożyć, a każde większe wyjście z domu okupione było zmarnowanym czasem zastanawiania się, w czym będę wyglądać dobrze.

Od tego czasu przeszłam długą drogę, która przyniosła wiele zmian nie tylko w kwestii stylu, ale przede wszystkim w stosunku podejścia do mody. Dziś już wiem, że ilość ubrań nie jest gwarancją stylowego wyglądu. Najważniejsza jest świadomość swojego typu urody oraz znajomość fasonów i kolorów, dzięki którym wyeksponujesz atuty i podkreślisz swoją wyjątkowość. Co więcej, z uwagi na los planety, zwierząt, a także ludzi, zaczęłam podchodzić do branży odzieżowej w sposób odpowiedzialny i zrównoważony w myśl idei slow fashion.

O pracy

Moje doświadczenie

TRENER 0
STYLISTA 0
KOLORYSTA 0
MAKIJAŻYSTA 0
STYLISTA FRYZUR 0
EKSPERT ZAPACHOWY 0
Katarzyna Pińkowska

Edukacja

  • Jestem absolwentką studiów kulturoznawczych Krakowskiej Akademii oraz pedagogicznych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ze specjalizacją doradztwo zawodowe i personalne.
  • Ukończyłam studia podyplomowe Trener i Coach – partner w rozwoju w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
  • Zdobyłam dyplom projektantka ubioru w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.
  • Ukończyłam kurs wizażu w Europejskiej Szkole stylizacji Select w Warszawie oraz kurs fryzjerski w Akademii Zdrowia.
  • Uczestniczyłam w warsztatach z zakresu Nowoczesnej Analizy Kolorystycznej wg 12 Typów Urody w Idea Styl.

 Wciąż się rozwijam, biorąc udział w spotkaniach branżowych, webinarach, czytając fachową literaturę oraz modowe blogi. Z zamiłowania do ekologii i minimalistycznego trybu życia, poszerzam swoją widzę w zakresie slow fashion oraz naturalnej pielęgnacji.

Kariera

  • W 2012 r. świadczę usługi z zakresu makijażu oraz indywidualnych konsultacji w obszarze kreowania stylu.
  • Od 2013 r. prowadzę szkolenia dla takich instytucji jak: Beauty Art Instytut, Bajla w Krakowie, Atut Lider Kształcenia, Lingua Centrum Edukacji, Solid Consulting, Innovo, Szkoła Policealna Eureka, Zespół Szkół licealnych i Technicznych w Jarosławiu.
  • Ponadto swoje doświadczenie trenerskie zdobywałam pracując na stanowisku regionalnego eksperta do spraw zapachów w perfumeriach Douglas oraz jako regionalny trener w Golden Rose, zajmując się rozwojem kompetencji interpersonalnych, handlowych i menedżerskich. 

Obecnie chcę rozwijać swoją markę w zakresie warsztatów stacjonarnych dla kobiet oraz szkoleń online. Tematy w których czuje się ekspertem to: kreowanie wizerunku, wizaż i stylizacja, nowoczesna analiza kolorystyczna, szkolenia olfaktoryczne, standardy obsługi klienta w branży beauty.