Sukienki dla sylwetki typu kolumna

Sukienki dla sylwetki typu kolumna

Analiza sylwetki

Wybór odpowiednich fasonów do sylwetki, obok dopasowania kolorów do typu urody, jest niezwykle istotnym elementem w budowaniu swojego wizerunku. Jeśli chcesz samodzielnie dokonać analizy swojej postury to zapraszam Cię do artykułu  w formie wideo, w którym krok po kroku zanalizujesz swoje proporcje. Jeśli natomiast brak Ci czasu, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego stylisty decydując się na analizę sylwetki online.

Sylwetka damska typu kolumna

Jeśli jesteś posiadaczką sylwetki, która na pierwszy rzut oka wydaje się prosta i mało kobieca, to nic się nie martw! Przy odpowiednim fasonie sukienki wydobędziesz kobiece kształty.

  • Kolumna (I) jest posturą zrównoważoną, w której ciężar ciała jest równomiernie rozłożony po całej sylwetce.
  • Oznacza to, że obwód bioder, biustu i ramion jest sobie równy (różnica może wynosić do 5 cm).
  • Postura ta charakteryzuje się również brakiem wyraźnie zaznaczonej talii.
  • Zazwyczaj taką figurę maja bardzo szczupłe dziewczyny.

Istnieje też szersza wersja kolumny, która bardziej przypomina literę H, niemniej jednak, taka sylwetka wymaga innej stylizacji, o której napisze już niebawem.

Sukienki dla sylwetki typu kolumna

Dobierając odpowiednie fasony do swojej figury, staramy się dążyć do sylwetki typu klepsydra (X). Zatem stylizując kolumnę najważniejszym zadaniem będzie wydobyć talię oraz nadać posturze kobiece kształty. Nie polecam sukienek, które są bezkształtne, o prostym fasonie ponieważ będą bardzo krzywdzące dla tak drobnej sylwetki i jeszcze bardziej podkreślą brak wcięcia w pasie.

Jak wydobyć talię?

Najlepszym sposobem będzie wybór sukienki, którą można związać paskiem w talii i która będzie dość szeroka zarówno w ramionach jak i w biodrach. Dzięki takiemu fasonowi, optycznie nadamy sylwetce kształt upragnionej klepsydry.

Sukienka Military Chic dostępna w sklepie Mavazi jest po prostu idealna dla prostej postury kolumny. Poprzez kieszenie naszyte na wysokości biustu optycznie je powiększą, a mocno marszczony dół sukienki nada objętości pupie i biodrom. Ponadto ten model dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, w której każda kobieta, bez względu na typ urody, znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru kolorów, to zapraszam Cię do artykułu Jak Znaleźć swój kolor.

Sukienka Military Chic

Sukienka Military Chic

Sukienka Military Chic

Sukienka Military Chic

Sukienka Via dzięki szerszej górze, kieszeniom na wysokości bioder oraz paskowi w tali, optycznie modeluje sylwetkę w kierunku sylwetki klepsydry, tak bardzo upragnionej przez kobiety.

Sukienka Via

Jak wydobyć kobiece kształty?

Należy optycznie poszerzyć linie bioder i biustu przez wzory, falbanki, kieszenie, materiał lub krój.

Fason sukienki Malaga nadaje objętości biodrom czyniąc sylwetkę bardziej kobiecą. Pionowa falbanka dodaje ruchu posturze i dziewczęcego uroku. Przez co sylwetka nie jest płaska i o to własnie chodzi!

Sukienka Malaga

Sukienka Military mimo, że jest dopasowana do sylwetki, to dzięki kieszeniom na wysokości biustu i bioder optycznie je powiększa. Szeroki pas podkreśla talię co nada Ci bardziej kobiecego wyrazu.

Sukienka Military

Jak nadać objętość bardzo szczupłej sylwetce?

Poprzez falbany, krój, materiał, ubiór na tzw. cebulkę.

Sukienka Milano jest bardzo szeroka zarówno na górze jak i na dole, niemniej jednak, dzięki paskowi w pasie, optycznie uzyskujemy talię, objętość na wysokości bioder oraz biustu. Dekolt w łódkę dodatkowo poszerzę drobne ramiona (możliwość noszenia go na wiele sposobów). Ten kobiecy fason jest dostępny w bardzo wielu kolorach także każda z Was znajdzie coś dla siebie.

 

Sukienka Milano

Sukienka Milano

Sukienka Milano

Sukienka Milano

Sukienka Voque poprzez szerokie rękawy zwiększy obwód ramion a szeroki dół nada objętości biodrom. Pasek w tali podkreśli pas co nada sylwetce kształt klepsydry.

Sukienka Voque

Sukienka Voque

Podano do szafy

Stosując powyższe rady dotyczące wyboru odpowiednich fasonów, Ty też możesz poczuć się kobieco!

A które sukienki dla sylwetki typu kolumna przypadły Tobie najbardziej do gustu?

Współpraca afiliacyjna

Jeśli wejdziesz do sklepu Mavazi przez dołączony link i zdecydujesz się na zakup sukienki to ja otrzymam procent od sprzedaży.